تلفن سفارشات

 55 260 929

0919 70 919 80

Email: novacupnova@gmail.com

آشنایی با مراحل چاپ لیوان کاغذی

هر محصولی تا به مرحله عرضه به مشتری برسد فرایند ساده یا پیچیده ای را طی می‌کند. مراحل چاپ لیوان کاغذی نسبتا ساده است. کاغذی که برای تولید لیوان کاغذی بناست استفاده شود در مرحله اول می‌بایست ضخامت مناسبی داشته باشد. ضخامت کاغذها را با گرماژ می‌سنجند و گرماژ کاغذ مورد استفاده در تولید لیوان کاغذی بین 180 تا 250 گرم می‌باشد. از نظر جنس پایه کاغذ نیز هر کاغذی مناسب این کار نیست. مقوای مورد استفاده در لیوان کاغذی می بایستی سفیدی، پذیرش رنگ در چاپ و درجه مناسب با مواد غذایی مطلوبی داشته باشد.
 حال نوبت افزودن لایه ضد آب به یک یا دو طرف این مقوا می‌رسد که این کار عمدتا با موادی بنام پلی اتیلن صورت می‌پذیرد.
پلی اتیلن افزوده شده به کاغذ معمولا بین 10 تا 20 میکرون ضخامت دارد که عمدتا با جمع این میزان و گرماژ کاغذ، وزن مقوای لیوان محاسبه می‌شود. به عنوان مثال مقوای 200 گرم به‌همراه 18 میکرون پلی اتیلن افزوده شده بروی آن، کاغذ 218 گرمی خوانده می‌شود.

چاپ لیوان کاغذی

مراحل چاپ لیوان کاغذی

حال نوبت چاپ است، از مراحل تولید لیوان کاغذی، طرح آماده شده برای لیوان کاغذی  یا هر نوع ظرف کاغذی دیگر برای چاپ با مرکب بهداشتی در چاپخانه‌های مخصوص می‌باشد. نکته قابل تامل و تاسف زا در این مرحله آنست که بسیاری از چاپخانه‌ها از مرکب های شیمیایی برای این کار بهره می‌برند که قیمت تمام شده را پایین می آورد به قیمت عدم سلامت محصول نهایی! در حالی که مرکب این کار باید مرکب بهداشتی و غیر شیمیایی باشد. پس از مرحله چاپ و برش نوبت به ساخت و فرم دهی ظروف می رسد در این مرحله هم ظروف را می توان در محیطی بهداشتی و با دستگاه‌ها، پرسنل و فضای تمیز و بهداشتی تولید نمود و هم می‌توان عکس این عمل را انجام داد که باید اذعان کرد که متاسفانه کم نیستند افرادی که در کارهای زیرزمینی با نیات مختلف که اهم آنها بی اطلاعی و قیمت تمام شده پایین است جز گروه دوم به شمار می‌روند.
اکنون پس از بسته بندی، ظروف ساخته شده آماده تحویل به بازار هستند.
تا اینجا روال عادی و روزمره تولید ظروف کاغذی ذکر شد. اما شرکت‌هایی مانند نواکاپ پس از سال‌ها تجربه و مطالعه در چاپ، تولید و بسته بندی لیوان کاعذی و دیگر ظروف یکبار مصرف کاغذی، تخصص لازم را در اجرای مراحل گفته شده کسب کرده و قطعا ریزه کاری‌هایی را نیز در کار، افزون بر موارد مذکور لحاظ می نماید که باعث تمایز و برتری محصولات گروه تولیدی نواکاپ علی الخصوص لیوان کاغذی تبلیغاتی با چاپ اختصاصی شده است.

در این قسمت اطلاعاتی درباره نویسنده سایت قرار می گیرد.
نظرات