تلفن سفارشات

 55 260 929

0919 70 919 80

Email: novacupnova@gmail.com

آشنایی با انواع ظروف یکبار مصرف پلاستیکی

امروزه در شیوه زندگی ما تغییرات بسیاری رخ داده و دیگر ظروف قدیمی همچون دیگ‌های ینگی و مسی کاربردی ندارند و بر سر سفره‌ها، بشقاب‌ها، کاسه‌ها و لیوان‌ کاغذی و پلاستیکی با طرح‌های متنوع خودنمایی می‌کنند. این ظروف در همایش‌ها، جلسات علمی و اداری، مجالس عروسی و عزا و برای پذیرایی از میهمانان نیز کاربرد دارند.

اما از ظروف یکبار مصرف باید به نحوی استفاده کرد که مواد موجود در ساختمان ظرف به مواد غذایی موجود در آن انتقال پیدا نکند. در هنگام استفاده از ظروف یکبار مصرف پلاستیکی، به کدها و علائم حک شده بر روی ظروف توجه کنید. هر یک از این کدها بیان کننده جنس ظرف و مواد به کار رفته در آن است و مشخص می‌شود که برای چه مصارفی مناسب‌تر هستند.

انواع ظروف پلاستیکی

1 – ظروف پلی اتیلنی

ظروف دارای این علامت نسبتا بی‌خطر می‌باشند و برای مواد غذایی چرب، گرم و مرطوب مناسب می‌باشند. در این نوع ظروف نباید آب و مواد غذایی بیشتر از ۶ ماه نگهداری شوند و از نگداری موادی همچون آبلیمو، سرکه و آبغوره در آن اجتناب شود. بطری‌های نوشیدنی گازدار از نوع ظروف پلی اتیلنی می‌باشند.

2 – ظروف پلی اتیلنی با دانسیته بالا

بطری‌های شیر، ظرف مایع ظرفشویی و محلول‌های شستشو از این نوع پلاستیک می‌باشند و این نوع نیز از ظروف بی‌خطر می باشد.

3 – ظروف پلی وینیل کلراید

جنس بطری‌های آب معدنی، مواد اولیه پلاستیک‌های که روی ظروف غذا کشیده می‌شود و بطری‌های روغن مایع از این نوع می‌باشد. اگر از این نوع ظروف به طور صحیح استفاده شود مشکلی برای سلامت انسان بوجود نمی‌آورد. این نوع ظروف برای استفاده در مایکروویو مناسب نیستند زیرا گرما باعث می‌شود تا مواد شیمیایی ظرف به درون مواد غذایی نفوذ کنند.

4 – ظروف پلی اتیلنی با دانسیته پایین

این نوع مواد نیز بی خطر هستند و در کیسه‌های نایلونی خرید موجود می‌باشند.

5 – ظروف پلی پروپیلنی

ظروف کره، ماست، محصولات لبنی و نی نوشیدنی‌ها از این نوع می باشند. از این گروه می‌توان برای مواد غذایی با دمای بلال، روغن و سرکه نیز استفاده کرد.

6 – ظروف پلی استایرنی

ظروف ماست، بسته‌بندی گوشت. همبرگر و تجهیزات برنده پلاستیکی از این نوع مواد بوده و برای مواد غذایی در دمای معمولی مناسب می‌باشند. نوع شفاف این ظروف برای نوشیدنی‌های داغ مناسب نبوده، زیرا که مواد موجود در آن در این دما سرطان‌زا می‌باشند. همچنین این ظروف برای استفاده در مایکروویو و بسته بندی و نگهداری روغن‌های خوراکی یا هر نوع موادی که لایه خارجی آن چربی است، مناسب نیست. نوع شفاف این ظروف تنها برای نوشیدنی‌های سرد کاربد دارد.

7 – سایر

این علامت به سایر ظروف پلاستیکی اشاره دارد که در دسته‌بندی‌های بالا نیوده یا اینکه ترکیبی از ۶ نوع قبلی می‌باشد. از این ظروف باید با احتیاط بیشتری استفاده کرد.

در پایان باید به این نکته اشاره کرد که ظروف یکبار مصرف برای استفاده یکباره تولید می‌شوند و در صورت تکرار استفاده یا استفاده نادرست شیارهای بسیار کوچکی در آن‌ها بوجود می‌آید که باعث عفونت‌های دستگاه گوترش شده و همچنین به علت آزاد کردن مواد سمس به داخل مواد غذایی، موجب بروز سرطان در فرد خواهند شد.

در این قسمت اطلاعاتی درباره نویسنده سایت قرار می گیرد.
نظرات